Ваведење Пресвете Богородице

Када је Пресвета Дева напунила 3 године, њени родитељи Јоаким и Ана одвели су је у Јерусалим, да је предају Богу на службу, како су то били обећали. Напред су ишле девице са запаљеним свећама, па онда Пресвета Дева коју су водили отац и мајка, па многобројни сродници и пријатељи, сви са свећама. У храму је дочека првосвештеник Захарије, отац Јована Претече, и уведе је у – Светињу нас Светињама, где су само првосвештеници улазили, и то само једном годишње. Пресвета Дева је при храму остала 9 година.

У међувремену су јој се упокојили родитељи и хтела је у храму да остане до краја живота, заветована Богу на девственост. То је било противно закону, па су је предали њеном сроднику Јосифу да је чува.

Извор: svetigora.com