Епархија жичка

Mountains

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ЖИЧКА

Васкрсење Господње у Пожеги

У нашој Црквеној општини служена је поноћна Литургија са Пасхалним јутрењем у Храму Света Три Јерарха, у Цркви Светих Цара Константина и Царице Јелене Света Литургија служена је у 5 часова, у Храму Света Три Јерарха у 6 часова, у Храму Светог Саве на Савинцу у 7 часова и најпосле у Храму Вазнесења Господњег  у Расној у 8 часова.

Радост се осећала у нашим храмовима, осмеси на лицима верних људи су потврђивали  значај овог великог празника. У таквом духу било је и пожешко свештенство целога дана па је касније у току дана старешина пожешког храма протојереј Божо Главоњић као представник братства заједно са теологом Николом Лазићем донео осмехе на лица и онима којима је то највише потребно. Најпре су дарови однесени у старачки дом, потом и у градску болницу у Пожеги. Изражавамо највеће задовољство за приметни повећани број верника у нашим храмовима и захвални смо свима на учешћу у добровољним хуманитарним акцијама. Христос Васкрсе!

Никола Лазић