Епархија жичка

Mountains

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ЖИЧКА

Светли уторак и спомен Светог Николаја Жичког у Манастиру Жичи

На трећи дан светлог празника Пасхе, када Света Црква слави спомен новојављеног светитеља Николаја Епископа охридског и жичког, Његово Преосвештенство Епископ жички Г.Г. Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у месту светитељевог столовања, Светој Жичи.

Беседио је архимандрит Дамјан (Цветковић), који је изразио благодарност Васкрслом Христу и Светом Николају, а исто тако и Епископу Јустину који је на данашњи дан дошао у  Жичу да прослави свог Светог претходника на трону Епископа жичких. Осврнувши се на речи Јеванђеља прочитаног на Светој Литургији о Пастиру добром, говорио је о величини и значају овог светитеља кога је Свети Јустин Ћелијски називао тринаестим апостолом, петим јеванђелистом и највећим Србином после Светог Саве.

По окончању Свете Литургије за све сабране припремљена је трпеза љубави.

Сестринство манастира