Свети апостол и јеванђелист Марко – храмовна слава у Бресници

У Светлу среду 08. маја 2024. године, на празник Светог апостола и јеванђелисте Марка који је и црквена слава села Бреснице, Светом Литургијом началствовао је Архијерејски намесник трнавски протојереј Мирослав Петров. Саслуживали су протојереј-ставрофор Радован Стевановић, протојереј-ставрофор Милорад Ђорем, протојереј Милорад Величковић, протојереј Жељко Филиповић, протонамесник Александар Пешић, протонамесник Владе Вулета, као и братство из рашко-призренске Епархије протојереј Дејан Николић и јереј Мирко Јеремић.

Верном народу обратио се протојереј Мирослав Петров пригодном омилијом поздрављајући верни народ и истичући спасоносне речи Христове које нас позивају на евхаристијско сабрање и прославу Васкрсења Сина Божијег.

Након Свете Литургије и благосиљања славских дарова уследила је трпеза љубава за сав верни народ.

Димитрије Радмилац