Света Архијерејска Литургија у Кованлуку

Задње недеље јануара месеца 2023. године, на дан када се обележавају Часне вериге Светог апостола Петра и Преподобни Ромило Раванички, Свету Архијерејску Литургију у Цркви Светог Василија Острошког у Кованлуку служио је Његово Преосвештенство Епископ жички Господин Јустин.

На молитвеном сабрању Владици су саслуживали: Архијерејски намесник жички протојереј Саша Ковачевић, старешина Храма Светог Василија Острошког протојереј Иван Радовановић, протонамесник Марко Петровећ и ђакон Стефан Симић. Литургијско сабрање својим милозвучним појањем украсили су краљевачки појци заједно са појцима нашег храма.

Након прочитаног Јеванђеља, Преосвећени Владика је говорио о значењу, симболици и светости часних верига Светога апостола Петра. У наставку беседе, Преосвећени је истакао  значај свакодневног сагледавања наших живота и тражења Господа ради узрастања и опроштаја грехова, у првом реду преко Причешћа и свега онога што прати Свету Тајну (беседу Епископа Јустина можете послушати ОВДЕ).

У току Литургије, протонамеснику Марку Петровићу додељен је чин протојереја на радост свих присутних верника. Свима је познато да је отац Марко целога себе давао Цркви и повереном му народу, стога је овај гест дочекан са великом радошћу!

На свршетку молитвеног сабрања додељена је грамата добротвору Небојши Божићу, предузетнику из Кованлука.

Празнична радост настављена је заједничком трпезом љубави свештенства и верујућег народа сабраних око свог Архипастира.

Вероучитељ Марко Пауновић