Епархија жичка

Mountains

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ЖИЧКА

Света Архијерејска Литургија и рукоположење у Храму Светог Саве у Краљеву

У петак 24. маја 2024. године, када Света Црква прославља Свету равноапостолну браћу Кирила и Методија, Предстојатељ жичког трона Г. Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Саве у Краљеву, а саслуживали су архимандрит Дамјан (Цветковић) и братство храма, док је певницу предводио протопсалт Иван Трајковић.

Пред сабраним народом наш Архијереј је у богонадахнутој беседи истакао непроцењив значај Свете браће за све словенске народе. Они су учинили истине наше вере разумљивим и доступним за словенски род, те зато ми данас можемо лако да схватимо и усвојимо Христову науку.

Беседу можете послушати ОВДЕ.

Радост Свете Литургије увеличало је рукоположење вероучитеља Ђорђа Чоловића из Чачка у чин ђакона. Уследило је причешћивање Светим Телом и Крвљу Господа нашега Исуса Христа.

Вероучитељ Филип Зеленовић