Света Архијерејска Литургија и рукоположење у Храму Свете Тројице у Краљеву

У пету недељу Часног поста, Његово Преосвештенство Епископ жички Господин Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Свете Тројице у Краљеву. Преосвећеном Епископу саслуживали су: Архијерејски намесник жички протојереј Саша Ковачевић, старешина Храма Свете Тројице протојереј Мирољуб Попадић, протојереј-ставрофор Јован Ђорем, протојереј Новица Благојевића, протојереј Миломир Радић, протојереј Мирослав Андрић, протојереј Радован Парезановић, протојереј Милутин Балтић, јереј Ненад Ивановић, ђакони Стефан Симић и Горан Вучковић.

У надахнутој беседи, Епископ Јустин је нагласио да нас Црква на овај дан подсећа да без жртве не можемо наследити Царство небеско. Без жртве не можемо доживети страдања и омаловажавања Господа Славе, Који је ради нас и ради нашега спасења дошао на земљу, да спаси нас, пале људе.

Епископ је истакао да су апостоли задобили благодат жртвом, не само зато што су ишли за Христом и гледали Његова чудеса, него што су били послушни. Тако су и Света Марија Египћанка и разбојник на крсту пример покајања, али и пример велике љубави, јер имали су у Господа велико поверење.

У току Свете Литургије, Епископ Јустин је рукоположио вероучитеља Ненада Петровића у чин ђакона.

Беседу Епископа Јустина можете послушати ОВДЕ.

По завршетку Свете Литургије уприличена је трпеза љубави.

Ђакон Горан Вучковић