Спасовдан у поморавском селу Врби

У поморавком селу Врби покрај Краљева на празник Вазнесења Господњег обележена је храмовна слава. Нови храм посвећен овом празнику  освештан је 1980. године, а подигнут у непосредној близини Цркве брвнаре Преноса моштију Светог Николаја Мирликијског, саграђене  након Другог српског устанка.

Литургијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Миломир Атанасковић, који је као парохијски свештеник својевремено водио изградњу овог храма. Саслуживали су протојереј-ставрофор Мирослав Поповић, некадашњи парох мелбурнски, протојереји Радован Парезановић и Александар Јевтић, као и месни парох јереј Ивица Тадић. Певницу је предводио парох ратински протојереј Драган Туба. Сабрање верног народа чинили су мештани овог села, као и верни народ из града Краљева и околине.

Након причешћивања, извршен је трократни опход око храма, где су читана зачала из Светог Јеванђеља и одслужен помен ктиторима, свештенослужитељима и преминулим верницима овога краја.

Присутнима се беседом обратио о. Миломир, честитавши надлежном пароху и мештанима славу. У наставку је говорио о значају овог Господњег празника у домостроју спасења света.

Литургијско сабрање је настављено у парохијском дому за трпезом коју су вредни домаћини са својим парохом припремили. Међу присутнима били су свештеници из суседних парохија – парох грачачки јереј Милан Костић и парох вукушички протонамесник Александар Тимотијевић. Здравицу у празничном духу изговорио је о. Ивица, а затим и г. Вукман Ракочевић, заменик градоначелника Краљева.

Протојереј Александар Р. Јевтић