Слава Параклиса Богородице Млекопитатељнице при Саборном храму у Краљеву

Јужни параклис при Храму Светог Саве у Краљеву посвећен је Мајци Божијој, њеној чудотворној Икони Млекопитатељници.

На празнични дан, 25. јануар 2018. године, сабрао се овде верни народ који истрајава у ревносном учествовању у богослужбеном животу свог парохијског храма. Евхаристијским приносом началствовао је старешина храма протојереј Радоја Сандо, уз саслуживање архијерејског намесника жичког протојереја-ставрофора Ненада Илића, протојереја-ставрофора Мирослава Јаковљевића и ђакона Стефана Милошевског.

У беседи након прочитаног јеванђелског одељка, отац Радоја је поучио сабране о важности ослањања на Бога и утемељењу живота у Цркви. Подсетио је на историјат око иконе Богородице Млекопитатељнице, напомињући да је везана и за име Светог Саве и карејску испосницу. Из тога је јасна повезаност нашег храма и параклиса који се при њему налази.

Отац Радоја је изразио радост што се приводе крају радови на осликавању овог параклиса, али и што ће у скоријем времену почети радови на осликавању наоса централног храма.

Након причешћивања и ломљења славског колача, присутни су се послужили на припремљеној трпези љубави.

протонамесник Александар Р. Јевтић