Данас када се наша Света Црква сећа спомена на спаљивање моштију Светог Саве на Врачару наш Свети храм прославио је литургијски своју славу. Светом Литургијом је началствовао јереј Саво Величковић, парох први пожешки, уз саслуживање протојереја Милуна Стефановића, пароха првог гучког, и јереја Љубодрага Стојковића, пароха приличког.
Након литијског опхода око храма освећени су славски дарови које су припремили овогодишњи домаћини за здравље своје и својих породица, као и свих парохијана лучанских и свог рода нашег српског православног. Отац Саво Величковић је богонадахнутом беседом подсетио верни народ на дело Светог Саве и његов значај за наш народ као и апостолско сведочење Јеванђеља Христовог речима и делима. Синан паша мислећи да ће овим богохулним чином укинути култ Светог Саве само је још више распалио искру вере у нашем народу. Сведочанство тога је Спомен храм Светог Саве на Врачару, овај свети храм, као и мноштво храмова широм отаџбине и расејања подигнутих у славу Божију и спомен Светога Саве.
Велика благодат и радост данас се осетила јер је у храму живописан олтарски простор, урађено је и партерно уређење око храма уз помоћ Божију и Светога Саве. Наши парохијани неуморно уграђују себе у ову светињу следујући примеру Светога Саве. Славље је крунисано трпезом љубави у црквеној трпезарији.
протојереј-ставрофор Далибор Милошевић,
старешина храма



