Дана Господњег, 22. септембра 2015. године, црква у Прељини, посвећена Светом Јоакиму и Ани, прославила је своју храмовну славу. Радост храмовне славе заједно са парохијанима овога села поделио је Његово Преосвештенство Епископ жички Г. Јустин, који је служио свету архијерејску Литургију у прељинској цркви. Том приликом, нашем оцу и Архијереју је саслуживало свештенство из жичког и љубићког намесништва: архијерејски заменик протојереј-ставрофор Љубинко Костић, архијерејски намесник љубићки протојереј Милан Мионић, протојереј Иван Радовановић, протонамесник Радоја Сандо, јереј Никола Вучетић, јереј Радоња Мирковић, протођакон Александар Грујовић и ђакон Предраг Радојевић.
У светој Литургији је учествовало мноштво верника из парохије прељинске, али и из осталих парохија околних села. Пре светог Причешћа, у својој веома надахнутој пастирској беседи, владика Јустин је подсетио своју паству да након прослављања Оне, Која је постала Мајка васцелом човечанству, настављамо да празнујемо и оне Свете који су узели удела у томе, а то су свакако били родитељи Преблагословене Владичице наше Богородице, Свети Јоаким и Ана. Владика је подсетио да сви треба да будемо возглављени у Цркви чија је глава Христос.
Такође је подстакао народ да буду причасници Тела Христовог како би приликом Доласка Господњег чули од Господа „Добри и верни слуго, у малом си ми био веран, над многим ћу те поставити, уђи у радост Господара свог“. Након беседе Причешћу је приступило мноштво народа, примивши Тело и Крв Господа. По причешћу је уследио опход око храма и резање славскога колача.
Домаћини храмовне славе г. Милош Рајовић и радници мотела „Радовање“ су приредили и трпезу љубави за госте, а том приликом је старешина храма, јереј Никола Вучетић, у слову захвалности поздравио Његово Преосвештенство, рекавши да је Његов долазак за нас благослов али и подстрек, да стално растемо у меру висине раста Христовога. Парох је, такође, захвалио свима присутнима што су увеличали овај догађај и подсетио своје парохијане да је прошло 85 година од освећења храма у Прељини и да је то прилика да сетимо свих свештенослужитеља, ктитора и приложника овог светог храма. Након тога отпевано је многољетствије Преосвећеном владики, са жељом да нас на многаја и благаја љета води и руководи на стази спасења.
теолог Стефан Симић