Распоред богослужења Епископа Јустина

·        12. мај                           Свети Василије Острошки Чудотворац, Кованлук, 09.00 ч.

·        10. мај                           Спаљивање моштију Светог Саве, Храм Светог Саве, Краљево, 09.00 ч.

·        09. мај                           Томина недеља, Манастир Згодачица, 09.00 ч.

·        08. мај                           Свети апостол и јеванђелист Марко, рукоположење у чин ђакона, Црква Светог Марка, Ужице, 09.00 ч.

·        07. мај                           Источни петак, Солотуша (Архијерејско намесништво рачанско), 09.00 ч.

·        06. мај                           Свети великомученик Георгије – Ђурђевдан, рукоположење у чин презвитера, Манастир Каменац, 09.00 ч.

·        03. мај                           Васкрсни понедељак, Свети Николај Жички, Манастир Жича, 08.00 ч.

·        02. мај                           Васкрсење Господа Исуса Христа – Васкрс, Храм Светог Саве, Краљево, 00.00 ч.

·        29. април                       Велики Четвртак, Храм Светог Саве, Краљево, 08.00 ч.

·        25. април                      Улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвети, рукоположење у чин ђакона, Цветке, 09.00 ч.

·        24. април                     Лазарева субота, нови храм Васкрсења Лазаревог у Жичи, 09.00 ч.

·        18. април                       Недеља пета поста – Глувна, рукоположење у чин презвитера, Бресница, 09.00 ч.

·        11. април                       Недеља четврта поста – Средопосна, Храм Свете Тројице, Краљево, 09.00 ч.

·        07. април                       Благовести, Манастир Благовештење под Овчаром, 08.30 ч.

·        04. април                       Недеља трећа поста – Крстопоклона, Храм Светог Саве, Краљево, 09.00 ч.

·        28. март                          Недеља друга поста – Пачиста, Храм Свете Тројице, Горњи Милановац, 09.00 ч.

·        21. март                           Недеља Православља, Манастир Жича, 08.00 ч.

·        20. март                          Свети Теодор Тирон, придворни параклис 40 мученика севастијских, 08.00 ч.

·        14. март                          Недеља сиропусна, рукоположење у чин ђакона, Храм Светог Саве, Краљево, 09.00 ч.

·        07. март                          Недеља месопусна, рукоположење у чин ђакона, Храм Преображења Господњег, Златибор, 09.00 ч.

·        06. март                        Задушнице, Требиње, опело упокојеном Еп. Атанасију и Света Архијерејска Литургија

·        28. фебруар                   Недеља о блудном сину, рукоположење у чин свештеника, Храм Светих Константина и Јелене, Коњевићи, 09.00 ч.

·        26. фебруар                   Преподобни Симеон Мироточиви, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        21. фебруар                   Недеља о митару и фарисеју, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        15. фебруар                   Сретење Господње, Манастир Сретење, 08. 30 ч.

·        14. фебруар                   Недеља 36. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        12. фебруар                   Света Три Јерарха, Храм Света Три Јерарха, Пожега, 09. 00 ч.

·        07. фебруар                   Недеља 35. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        31. јануар                       Недеља по 34. по Духовима, Атеница, 09. 00 ч.

·        27. јануар                       Свети Сава Српски – Савиндан, Манастир Жича, 08. 00 ч.

·        24. јануар                       Недеља по Богојављењу, Храм Светог Василија Острошког, Кованлук, 09. 00 ч.

·        20. јануар                       Сабор Светог Јована Крститеља – Јовандан, Засеље код Пожеге, 09. 00 ч.

·        19. јануар                       Богојављење, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        17. јануар                       Недеља 32. по Духовима – пред Богојављење, Храм Рођења Пресвете Богородице, Врњачка Бања, 09. 00 ч.

·        14. јануар                       Обрезање Господње; Свети Василије Велики (Нова година), Чајетина, 09. 00 ч.

·        10. јануар                       Недеља 31. по Духовима – Богоотаца, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        09. јануар                       Свети првомученик Стефан Архиђакон, Храм Свете Тројице, Краљево, 09. 00 ч.

·        07. јануар                       Рождество Христово – Божић, Храм Светог Саве, Краљево, 00. 00 ч.

·        03. јануар                       Недеља 30. по Духовима – Светих Отаца, рукоположење у чин ђакона, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        27. децембар                       Недеља 29. по Духовима, рукоположење у чин ђакона, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        20. децембар                       Недеља 28. по Духовима, Параклис 40. мученика севастијских, Краљево, 08. 00 ч.

·        19. децембар                       Никољдан, Параклис 40. мученика севастијских, Краљево, 08. 00 ч.

·        06. децембар                       Недеља 26. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        04. децембар                       Ваведење Пресвете Богородице, Параклис 40. мученика севастијских, Краљево, 08. 00 ч.

·        29. новембар                        Недеља 25. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        26. новембар                        Свети Јован Златоуст, Параклис 40. мученика севастијских, Краљево, 08. 00 ч.

·        24. новембар                        Свети Стефан Дечански – Мратиндан, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        22. новембар                        Недеља 24. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        21. новембар                        Сабор Светог архангела Михаила – Аранђеловдан, рукоположење у чин презвитера, Храм Светог Саве, Краљево, 10. 00 ч.

·        16. новембар                        Обновљење Храма Светог великомученика Георгија – Ђурђиц, Манастир Враћевшница, 09. 00 ч.

·        15. новембар                        Недеља 23. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        12. новембар                        Преподобни Теоктист – Свети краљ Драгутин, Храм Светог Ахилија, Ариља, 09. 00 ч.

·        08. новембар                        Недеља 22. по Духовима, Митровдан, Манастир Згодачица, 09. 00 ч.

·        07. новембар                       Задушнице, Црква Свете Тројице, 08. 00 ч.

·        01. новембар                        Недеља 21. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        31. октобар                        Свети апостол и јеванђелист Лука, Девићи (Архијерејско намесништво моравичко), 09. 00 ч.

·        27. октобар                        Преподобна мати Параскева – Света Петка, Манастир Стубал, 09. 00 ч.

·        25. октобар                        Недеља 20. по Духовима, Расна код Пожеге, 09. 00 ч.

·        18. октобар                        Недеља 19. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        14. октобар                      Покров Пресвете Богородице, рукоположење у чин ђакона, Миоковци, 09. 00 ч. 

·        11. октобар                        Недеља 18. по Духовима, рукоположење у чин свештеника, Мрчајевци, 09. 00 ч. 

·        10. октобар                       Задушнице, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч. 

·        7. октобар                          Преподобни Симон Монах, Манастир Студеница, 09. 00 ч. 

·        04. октобар                      Недеља 17. по Духовима, Рашка, 09. 00 ч. (у наставку, освећење темеља за нови храм у Ушћу у 12.00 ч.) 

·        27. септембар                      Недеља 16. по Духовима, Воздвижење Часног Крста – Крстовдан, Бајина Башта, 09. 00 ч.

·        22. септембар                      Свети праведни Јоаким и Ана, рукоположење у чин ђакона, Прељина, 09. 00 ч.

·        21. септембар                      Рођење Пресвете Богородице – Мала Госпојина, Црква Рођења Пресвете Богородице, Врњачка Бања, 09. 00 ч.

·        20. септембар                      Недеља 15. по Духовима, рукоположење у чин ђакона, Пријевор, 09. 00 ч.

·        19. септембар                      Чудо Светог архангела Михаила у Хони, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        13. септембар                      Недеља 14. по Духовима; Сабор српских Светитеља, Храм српских Светитеља, Годечево (Архијерејско намесништво црногорско), 09. 00 ч.

·        12. септембар                        Пренос моштију Светог Александра Невског, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        11. септембар                      Усековање главе Светог Јована Крститеља, рукоположење у чин презвитера, Храм Свете Тројице, Краљево, 08. 30 ч.

·        06. септембар                      Недеља 13. по Духовима, Храм Успења Пресвете Богородице, Годачица, 08. 30 ч.

·        30. август                              Недеља 12. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        28. август                              Успење Пресвете Богородице – Велика Госпојина, рукоположење у чин ђакона, Храм Успења Пресвете Богородице, Чачак, 09. 00 ч.

·        23. август                              Недеља 11. по Духовима, Манастир Каменац, 08. 30 ч.

·        19. август                              Преображење Господње, Храм Преображења Господњег, Златибор , 09. 00 ч.

·        16. август                              Недеља 10. по Духовима, рукоположење у чин свештеника, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        15. август                              Пренос моштију Светог првомученика и архиђакона Стефана, Манастир Жича, 08. 00 ч.

·        09. август                              Недеља 9. по Духовима; Свети великомученик Пантелејмон, Манастир Вољавча, 08. 00 ч.

·        02. август                              Недеља 8. по Духовима; Свети пророк Илија – Илиндан, Вича, 09. 00 ч.

·        30. јул                                   Света великомученица Марина – Огњена Марија, Атеница, 08. 30 ч.

·        26. јул                                    Недеља 7. по Духовима; Сабор Светог архангела Гаврила, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        19. јул                                    Недеља 6. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        16. јул                                    Празник Иконе Мајке Божије Млекопитатељнице (слава Параклиса), Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        14. јул                                    Свети мученици и бесребреници Козма и Дамјан, придворни Параклис 40 мученика, Краљево

·        12. јул                                    Недеља 5. по Духовима; Петровдан, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        07. јул                                    Рођење Светог Јована Претече – Ивањдан, Манастир Милешева

·        05. јул                                    Недеља 4. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        04. јул                                    Преподобна мати Анастасија Српска, Манастир Студеница, 09. 00 ч.

·        28. јун                                    Недеља 3. по Духовима; Свети великомуч. кнез Лазар – Видовдан, Храм Светог великомуч. кнеза Лазара, Љубић, 09. 00 ч.

·        21. јун                                    Недеља 2. по Духовима, Манастир Градац, 09. 00 ч.

·        18. јун                                    Свети свештеномученик Доротеј; Преподобни Петар Коришки, Манастир Благовештење, 08. 00 ч.

·        14. јун                                    Недеља 1. по Духовима; Свети мученик Јустин Философ; Преподобни Јустин Ћелијски, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        09. јун                                    Духовски уторак, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        07. јун                                    Силазак Светог Духа на апостоле – Педесетница – Тројице, Храм Свете Тројице, Краљево, 09. 00 ч.

·        06. јун                                    Задушнице, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        03. јун                                    Свети цар Константин и царица Јелена, Ивањица, 09. 00 ч.

·        31. мај                                    Недеља Светих Отаца, рукоположење у чин презвитера, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        28. мај                                    Вазнесење Господње – Спасовдан и храмовна слава, Ариље, 09. 00 ч.

·        24. мај                                    Недеља Слепога; Свети Ћирило и Методије, Врњачка Бања, освећење Храма Живоносног Источника Пресвете Богородице, 08. 00 ч.

·        22. мај                                    Пренос моштију Светог оца Николаја, Брусница (Архијерејско намесништво таковско), 09. 00 ч.

·        17. мај                                    Недеља Самарјанке, Севојно, 09. 00 ч.

·        12. мај                                    Свети Василије Острошки Чудотворац, Храм Светог Василија Острошког, Кованлук, 08. 30 ч.

·        10. мај                                    Недеља Раслабљеног; Спаљивање моштију Светог Саве, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        08. мај                                    Свети апостол и јеванђелист Марко – Марковдан, Црква Светог Марка, Ужице, 09. 00 ч.

·        06. мај                                    Свети великомученик Георгије – Ђурђевдан, Манастир Враћевшница, 08. 30 ч.

·        03. мај                                    Недеља Мироносица; Свети Николај Жички, Манастир Жича, 08. 00 ч.

·        22. март                                    Недеља Крстопоклона, Светих 40 мученика севастијских – Младенци, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        15. март                                    Недеља Пачиста, рукоположење у чин ђакона, Храм Светог пророка Илије, Сирча, 09. 00 ч.

·        08. март                                    Недеља Православља, рукоположење у чин презвитера, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        01. март                                    Недеља Сиропусна, Манастир Каменац, 09. 00 ч.

·        26. фебруар                             Преподобни Симеон Мироточиви, Манастир Студеница, 09. 00 ч.

·        23. фебруар                             Недеља Месопусна, Храм Рођења Пресвете Богородице, Косјерић, 09. 00 ч.

·        22. фебруар                             Задушнице, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        16. фебруар                             Недеља о блудном сину, Храм Светог великомученика Георгија, Ужице, 09. 00 ч.

·        15. фебруар                            Сретење Господње, Манастир Сретење, 08. 30 ч.

·        12. фебруар                             Света Три Јерарха, Храм Света Три Јерарха, Пожега, 09. 00 ч.

·        09. фебруар                             Недеља о митару и фарисеју, Храм Рођења Јована Крститеља, Ратина, 09. 00 ч.

·        04. фебруар                            Свети апостол Тимотеј, Манастир Вазнесење овчарско, монашење у чин мале схиме, 09. 00 ч.

·        02. фебруар                             Недеља 33. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        27. јануар                              Свети Сава, први Архиепископ српски, Црква Свете Тројице, Горњи Милановац, 09. 00 ч.

·        26. јануар                             Недеља по Богојављењу, Манастир Вољавча, 08. 30 ч.

·        20. јануар                             Сабор Светог Јована Крститеља – Јовањдан, Манастир Жича, 08. 00 ч.

·        19. јануар                              Богојављење, Храм Светог Василија Острошког, Кованлук, 08. 30 ч.

·        18. јануар                              Крстовдан, Грачац, 09. 00 ч.

·        14. јануар                              Обрезање Господње; Свети Василије В. (Нова година), Храм Преображења Господњег, Златибор, 09. 00 ч.

·        12. јануар                              Недеља 30. по Духовима – Светих Богоотаца, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        09. јануар                              Свети првомученик и архиђакон Стефан, рукоположење у чин свештеника, Храм Свете Тројице, Краљево, 09. 00 ч.

·        08. јануар                              Сабор Пресвете Богородице, Храм Светог великомуч. Лазара, Љубић, 09. 00 ч.

·        07. јануар                              Рождество Христово – Божић, Храм Светог Саве, Краљево, 00. 00 ч.

·        05. јануар                              Недеља 29. по Духовима – Светих Отаца, Духовни центар, Краљево, 09. 00 ч.

·        30. децембар                        Свети преподобномуч. ђакон Авакум и игуман Пајсије, Манастир Трнава, 09. 00 ч.

·        29. децембар                        Недеља 28. по Духовима; Материце, Бајина Башта, 09. 00 ч.

·        25. децембар                        Свети Спиридон Чудотворац, Манастир Жича, монашење у чин мале схиме, 08. 00 ч.

·        22. децембар                        Недеља 27. по Духовима; Детињци, Ивањица, 09. 00 ч.

·        19. децембар                        Свети Николај Архиепископ мирликијски Чудотворац – Никољдан, Манастир Никоље, 09. 00 ч.

·        15. децембар                        Недеља 26. по Духовима, Кнић (Архијерејско намесништво гружанско), 09. 00 ч.

·        13. децембар                        Свети апостол Андреј Првозвани, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        08. децембар                        Недеља 25. по Духовима, Белановица (Архијерејско намесништво качерско), 09. 00 ч.

·        04. децембар                        Ваведење Пресвете Богородице, Манастир Ваведење, 09. 00 ч.

·        01. децембар                        Недеља 24. по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        26. новембар                        Свети Јован Златоусти, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        24. новембар                        Недеља 23. по Духовима – Свети мученик Мина – Свети краљ Стефан Дечански, Вукушица (Архијерејско намесништво жичко), 09. 00 ч.

·        21. новембар                        Сабор Светог архангела Михаила – Аранђеловдан, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        17. новембар                        Недеља двадесет друга по Духовима, Храм Свете Тројице, Краљево, рукоположење у чин ђакона, 09. 00 ч.

·        16. новембар                        Обновљење храма Светог великомученика Георгија – Ђурђиц, Манастир Враћевшница, 09. 00 ч.

·        12. новембар                        Свети краљ Милутин; Преподобни Теоктист и Јелена, Храм Светог Ахилија, рукоположење у чин презвитера, Ариље, 09. 00 ч.

·        10. новембар                        Недеља двадесет прва по Духовима, Бреково (Архијерејско намесништво пожешко-ариљско), 09. 00 ч.

·        08. новембар                        Свети великомученик Димитрије –  Митровдан,  Успењска црква, Чачак, рукоположење у ђаконски чин, 09. 00 ч.

·        03. новембар                        Недеља двадесета по Духовима, Савинац (Архијерејско намесништво таковско), рукоположење у чин свештеника, 09. 00 ч.

·        02. новембар                       Свети великомученик Артемије – Задушнице, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·         31. октобар                           Свети апостол и јеванђелист Лука; Свети Петар Цетињски, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        27. октобар                        Недеља деветнаеста по Духовима – Преподобна мати Параскева – Светих Отаца 7. Васељенског сабора, Рудница (Архијерејско намесништво студеничко), 09. 00 ч.

·        20. октобар                        Недеља осамнаеста по Духовима, Брђани (Архијерејско намесништво љубићко), 09. 00 ч.

·        14. октобар                        Покров Пресвете Богородице, Чукојевац – храмовна слава, 09. 00 ч.

·        13. октобар                        Недеља седамнаеста по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        08. октобар                        Преподобна Ефросинија, Света Архијерејска Литургија, Манастир Пећка Патријаршија

·        06. октобар                        Недеља шеснаеста по Духовима, Света Архијерејска Литургија  – служи Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј са Архијерејима, Манастир Жича, 09. 00 ч.

·        05. октобар                            Задушнице, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        29. септембар                        Недеља петнаеста по Духовима, Храм Светог пророка Илије, Бајина Башта, 08. 00 ч.

·        27. септембар                        Воздвижење Часног Крста – Крстовдан, Манастир Жича, 08. 00 ч.

·        22. септембар                        Недеља четрнаеста по Духовима, Свети праведни Јоаким и Ана, Храм Светих Јоакима и Ане, Прељина, 09. 00 ч.

·        21. септембар                        Рођење Пресвете Богородице – Мала Госпојина, Манастир Каменац, 09. 00 ч.

·        19. септембар                        Чудо Светог архангела Михаила, Храм Преображења Господњег, Златибор, 08. 00 ч.

·        15. септембар                        Недеља тринаеста по Духовима, Храм Светог Саве, Краљево, 09. 00 ч.

·        12. септембар                        Пренос моштију Светог Александра Невског, Храм Светог Саве, Краљево, 08. 00 ч.

·        11. септембар                        Усековање главе Светог Јована Крститеља, Манастир Свете Петке – Стубал, 08. 30 ч.

·        08. септембар                       Недеља дванаеста по Духовима, Петрова црква у Расу (Епархија рашко-призренска), 09. 00 ч.

·        01. септембар                        Недеља једанаеста по Духовима, Храм Свете Тројице, Краљево, 08. 30 ч.