Празник Зачећа Светог Јована Крститеља у Засељу

Поред Сабора Светог Јована Крститеља, коме је посвећен храм у Засељу, ова литургијска заједница има благослов да већ тринаесту годину слави још један празник у част „највећег међу рођеним од жене“ – његово Зачеће.

Литургијом је началствовао протојереј Драган Стевић, архијерејски намесник пожешко-ариљски, уз саслуживање пароха засељског протојереја Добринка Топаловића, пароха пожешког јереја Дејана Ракића и пароха златиборског, који је до скора службовао у овом месту, протојереја Дејана Војисављевића. Након сједињења са Господом Исусом Христом у Светој Тајни Причешћа и опхода око цркве, где је обављен и молитвени помен преминулим свештенослужитељима и ктиторима засељског храма, освећени су славски колач и жито, а затим се верном народу обратио архијерејски намесник протојереј Драган Стевић. Он је евоцирао успомене на своју некадашњу службу у Засељу и почетке обнове овог сада велелепног храма. Такође, указао је и на значај данашњег празника, призивајући на све присутне благослов Божији и молитвено заступништво Светог Јована Пророка, Претече и Крститеља Господњег. Трпезу љубави, као овогодишњи домаћин, припремио је обновитељ ове цркве и ктитор њене припрате, г. Видан Михајиловић, са супругом Милисавком и ћерком Ђурђином.

Протојереј Дејан Војисављевић