Епархија жичка

Mountains

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ЖИЧКА

Манастир Вујан: Епископ Јустин на богослужењима Великог Четвртка и Петка

Богослужења која нас, у припремним данима, уводе у Васкрсење Христово, најпре нас уче и подсећају на Љубав Христову према људском роду која се показала у Жртви Његовој – у Страдању и Крсту. И заиста ове године је обитељ Манастира Вујан имала ту част и радост да предстојатељ на службама Великог Четвртка и Великог Петка буде Епископ жички Г. Јустин коме су саслуживали игуман манастира, архимандрит Сава (Илић) и архимандрит Дамјан (Цветковић). Певањем химни Владику и оце су из певнице пратили монаси ове Свете обитељи.

„Тебе Који се одеваш светлошћу као хаљином, скинувши с дрвета Јосиф с Никодимом, и видевши мртва, нага, непогребена, и предузев усрдни плач, ридајући говораше: Авај мени, преслатки Исусе! кога малопре сунце гледајући на Крсту обешена, тамом се заодену; и земља са страхом се потресаше, и завеса храма се раздираше. А ево сада видим Те, мене ради драговољно сишавшег у смрт. Како да Те погребем, Боже мој, и како плаштаницом да Те увијем? Којим ли рукама да се дотакнем нетљенога Тела Твога? Или које песме да отпевам исходу твоме, Милосрдни? Величам страдања твоја, песмословим и погребење твоје, са Васкрсењем, говорећи: Господе, слава Теби“. (Слава и сада на стиховње)

Братија Манастира Вујан