Чланови Литургијске секције ОШ ,,Академик Миленко Шушић“ и СШ ,,Драгачево“ гостовали су у јутарњем програму радија Слово љубве и телевизије Храм, заједно са својим вероучитељем Дарком Стевановићем.
Ученици су говорили о искуству снимања песмице ,,Божићна радост“, у оквиру акције ,,Обновимо себе – заволи и воли“, као и о самој Литургијској секцији, о својој љубави према Господу, Цркви, Литургији, али и о својој родној Гучи и Драгачеву. Такође, ученици су певали део поменуте песме, затим ,,Тебе појем“, као и чувену песму Светог владике Николаја Велимировића ,,Господе Боже мој“.
Након гостовања, ученици су обишли Храм Светог Саве, Саборну цркву, Народни музеј, Музеј Српске православне цркве и Конак кнегиње Љубице.
Превоз за ученике и вероучитеља обезбеђен је захваљујући Општини Лучани, а ученици су се у Гучу вратили у вечерњим часовима, испуњени утисцима и облагодаћени богоугодним разговорима које су водили у црквеним медијима.
Линк ка разговору на радију Слово љубве:
http://www.slovoljubve.com/cir/Newsview.asp?ID=42941
Дарко Стевановић, вероучитељ