Епархија жичка

Forest
Mountains

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ЖИЧКА

Краљево – литија уочи храмовне и градске славе

Када је Господ сишавши помешао језике, делио је народе, а када је делио огњене језике, све је позвао у јединство и да сложно славимо Најсветијег.

Прослављање крсне славе храма Свете Тројице и града Краљева, Силазак Светог Духа на апостоле – Педесетница, отпочело је у навечерје празника служењем вечерњег богослужења којим је началствовао Архијерејски заменик протојереј-ставрофор Љубинко Костић. У току богослужења из храма је кренула свечана литија предвођена великим бројем свештенства, у пратњи градоначелника Краљева господина Предрага Терзића, представника војске, жандармерије и полиције Републике Србије, као и верног народа. У току литије кроз град, узнете су молитве Господу за мир и благостање овог града и његових мештана, а у центру града извршен је помен за преминуле житеље Краљева. Литија је завршена освећењем петохлебнице у Храму, а на крају свим присутнима се пригодном беседом обратио Архијерејски заменик протојереј-ставрофор Љубинко Костић. Након богослужења за све пристутне приређено је послужење у порти храма.

Ђакон Горан Вучковић