Исповест свештенства Архијерејског намесништва качерског

У петак 26/13. априла 2024.г. одржан је братски састанак и исповест свештенства качерског намесништва у Храму Светог архангела Гаврила у Моравцима.

Исповедник је и ове године био јеромонах Виталије (Милошевић), сабрат Манастира Студенице. Свету Литургију Пређеосвећених дарова служили су протонамесник Слободан Алексић, јереј Горан Џопалић и ђакон Слободан Пејовић.

На Светој Литургији беседу је произнео о. Горан Џопалић, који је надахнуто говорио о значају поста, нагласио да се управо завршава Света Четрдесетница и да ћемо најпре прославити  Лазареву суботу и празник Цвети, а потом започиње Страсна седмица  у којој пратимо Христа и састрадавамо са Њим све до Голготе и Распећа. Велика или Страсна недеља су дани кроз које, учествујући у богослужењима Цркве,  долазимо до Празника над празницима, до Васкрсења Христовог.

Домаћин сабрања јереј Миодраг Марковић са својим парохијанима припремио је трпезу љубави у парохијској сали. За време ручка Архијерејски намесник качерски Светолик Марковић је захвалио оцу Виталију на доласку и нагласио значај Свете тајне Исповести, којој треба редовно да приступају свештеници и верни народ. Потом је на питања присутних верника, везана за пост и припрему за причешће,  смирено и мудро са пуно духовне трезвености одговарао отац Виталије.

Новопостављени парох бољковачки јереј Јован Стевановић је из оправданих разлога био спречен да дође на исповест и братски састанак.

Ђакон Слободан Пејовић