Епархија жичка

Mountains

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ЖИЧКА

Исповест намесништва студеничког

У четвртак 11. маја, када наша Црква прославља Свете апостоле Јасона и Сосипатра, свештенство намесништва студеничког се сабрало у обновљеном Храму Успења Пресвете Богородице у Јошаничкој Бањи, како би приступило Светој тајни исповести.

Исповедник је, као и претходне године био Архијерејски намесник трнавски протојереј Мирослав Петров. Светом Литургијом је началствовао јереј Милован Крупниковић уз саслуживање јереја Радомира Митровића и јереја Ненада Дукића. Након Свете Литургије, Архијерејски намесник студенички  захвалио се проти Мирославу и поздравио све присутне свештенике, дајући им подршку у пастирском раду.

Старешина храма, јереј Бранко Росић уприличио је трпезу љубави. На крају, оци су посетили музеј посвећен хероини Милунки Савић.

Јелена Росић