Епархија жичка

Mountains

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ЖИЧКА

Исповест Архијерејског намесништва драгачевског

У уторак 21. маја  када наша Црква прославља Светог апостола и јеванђелиста Јована Богослова, свештенство Архијерејског намесништва драгачевског сабрало се у Храму Усековања главе Светог Јована Крститеља у Каони и приступило Светој Тајни Исповести и Причешћа.

Исповедник је био прота у пензији Мирољуб Маринковић. После Свете  Тајне Исповести служена је Света Литургија којом је началствовао јереј Немања Матејић парох вички уз саслуживање ђакона Милана Босића. За певницом су појали  протојереј Милун Стефановић, јереји Раде Марић и Мирослав Миленковић. Сабраном свештенству обратио се отац Божидар Селенић, парох из Котраже. Прота је говорио о животу Светог Јована Богослова и његовом учењу о Оваплоћеном Логосу.

Домаћин сабрања, отац Љубинко Корићанац припремио је трпезу љубави у црквеној сали. Овом приликом сви свештеници су говорили о животу својих парохија и плановима за даљи рад.

Ђакон Милан Босић