Епархија жичка

Mountains

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ЖИЧКА

Храмовна слава у Чајетини

Црква Светог Архангела Гаврила у Чајетини прославила је своју храмовну славу, 132. по реду. Прослава је почела вечерњим богослужењем које је служио старешина Храма Преображења Господњег на Златибору протонамесник Дејан Војисављевић.

Свету Литургију на дан Сабора Светог архангела Гаврила служио је старешина Саборног Цркве Светог архангела Михаила у Београду протојереј-ставрофор Петар Лукић уз саслуживање Архијерејског намесника ужичког протојереја-ставрофора Милоша Босића, протосинђела Уроша Васиљевића, игумана Манастира Увац,  протојереја Давида Селаковића, протонамесника Дејана Војисављевића, о. Вајка Васиљевића, пензионисаног пароха из Осла, о. Александра Млађеновића, пароха из Сребренице, протођакона Радомира Перчевића из Београда, као и ђакона Милана Босића из Ужица. Светој Литургији присуствовао је велики број верника који су узели учешћа у Светом Причешћу.  У склопу Свете Литургије освећени су славски колач и жито.

Верном народу беседом се обратио отац  Милош Босић и том приликом честитао старешини храма оцу Петру Лазићу, оцу  Милану Мијаиловићу и верном народу  храмовну славу. Притом  је нагласио важност слоге народа при обнови наших светиња и потребу подизања моралне свести целог народа. Такође, осврнуо се и на проблем нестајања српских села и кризе наталитета која је у супротности са заповестима Божијим.

Славље је настављено за трпезом љубави.

Никола Николић, студент теологије