Храм Светог Саве у Краљеву: Јубиларни 100. број парохијског листа “Храм“

Доласком Епископа Г. др Јустина (Стефановића) на трон жичких Епископа 2014. године братство при Саборном храму Светог Саве у Краљеву је са благословом Епископа покренуло излазак парохијског листа “Храм“. У формату четири стране А5 сваког месеца штампани су поучни текстови који су бесплатно дељени верном народу, као и посетиоцима нашег храма. Садржај текстова био је разноврсан, јер смо се у избору руководили пастирском жељом да изграђујемо црквену свест народа. Држали смо се речи мудрог Епископа Хризостома (Војиновића) који је препоручивао да црквени текстови буду увек подстицај за духовно пропињање, даље узрастање верујућих и буђење неверујућих. Објављивали смо ауторске текстове, поуке Светих Отаца, текстове савремених православних богослова, поучне текстове књижевника, философа, психолога.

Сваке године пред Васкрс штампали смо парохијске поуке које су дељене у храму у великом тиражу током великопосних дана, али које су и пароси овог храма носили у домове приликом свештања васкршњих водица подстичући своје парохијане на активнији црквени живот. Да лист визуелно буде што лепши и тематски прилагођен, несебично се трудио дизајнер Милош Дускић, из краљевачке штампарије Принт-промет.

Сви бројеви су доступни у електронском формату на сајту Епархије жичке, детаљније…

Управо пред Васкрс 2024. објављен је и јубиларни 100. број нашег листа. У нади да ће посејано семе вере узрасти у душама верних настављамо даље молећи Бога да благослови наше даље трудове.

Протојереј Александар Р. Јевтић,

уредник листа