Епископ Јустин у недељу 26. по Духовима богослужио у Краљеву

У недељу 26. по Духовима, дана 6. 12. 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ жички господин Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Саве у Краљеву, уз саслуживање архимандритȃ Дамјана (Цветковића) и Саве (Илића), као и протођакона Александра Грујовића. У храму су у току опсежни радови на постављању новог иконостаса, па је и олтарски простор тренутно прилагођен истим. Протопсалт г. Иван Трајковић је предводио певницу за којом су појали свештеници из братства овога светог  храма.

Након прочитаног Јеванђеља о безумном богаташу (Лк. 12, 16–21), Владика је одржао беседу у којој је ставио акценат на то да се и ова као и све јеванђелске приче не односе само на један друштвени сталеж, већ на све људе. Богаташ у Јеванђељу назван је безумним, јер се богатио пролазним стварима. Истински богат је само онај који се ,,богати у Богу.“ Само такво богатство надживљује смрт и само уколико то богатство сабирамо можемо избећи вечну смрт и ући у живот вечни, рекао је Епископ Јустин.

Целокупну беседу преносимо у аудио запису:

Вероучитељ Филип Зеленовић