Епископ Јустин на крсној слави митрополита дабробосанског Хризостома

Дана 6. маја 2024. године, на други дан Васкрса и на дан успомене Светог великомученика и побједоносца Георгија Његово Високопреосвештенство Господин Хризостом, Митрополит дабробосански, прославио је своју крсну славу. Међу драгим гостима Његовог Високопреосвештенства био је као најдражи гост Преосвећени Епископ жички Господин Јустин, који је началствовао Светој Архијерејској Литургији у сарајевском Саборном храму и проповједао ријеч Божију.

Осим домаћина Митрополита Хризостома Преосвећеном Епископу Господину Јустину саслуживали су високопреподобни игумани: Георгије, настојатељ манастира Озерковића и Методије, настојатељ манастира Сасе, протојереји-ставрофори: проф. др. Владимир Ступар и Младен Дробњак, протојереји: Младен Микавица и Велимир Дивљановић, те ђакони Владислав Ковач и Стефан Симић.
На крају Свете Архијерејске Литургије Високопреосвећени је поздравио драгог госта Преосвећеног Господина Јустина и захвалио му на посјети, на уложеном труду и показаној братској љубави.
Након Свете Литургије у палати митрополије Високопреосвећени је приредио славски ручак за све драге госте и узванике.

Љетописац РаНиКо

Извор: Митрополија дабробосанска