Епархија жичка

Forest
Mountains

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЕПАРХИЈА ЖИЧКА

Ариље: духовне свечаности уочи храмовне славе

Прославу храмовне славе свештено братство и народ започели су у недељу 26. маја 2024. године. Након вечерњег богослужења у порти је припремљен духовно-уметнички програм у коме је учешће узео јереј др Оливер Суботић, директор мисионарског одељења Архиепископије београдско-карловачке и парох при Храму Светог Александра Невског, са темом: ,,Пет стубова православља”. У другом делу програма наступио је дечији хор ,,Бранко” из Ниша, који је певао и на недељној Литургији, а којом је началствовао духовник хора, протојереј Ненад Микић.

Уочи славе, вечерње су служили: протонамесник Мирко Крупниковић, парох из Бајине Баште, јереј Бранко Росић, парох из Јошаничке Бање, као и јереј Саво Величковић, парох из Пожеге. У наставку је у порти уприличен културно-уметнички програм у коме су учествовали: здравичар Видоје Јевремовић, гуслар Вук Пантовић из Сјенице, КУД ,,Орфеј” из Ариља и Изворно-певачка група ,,Расија” из Београда. Свим овим сабрањима присуствовало је свештенство из Краљева, Пожеге, Ивањице и ариљске околине.

Братство Храма Светог Ахилија