Упокојиле се у Господу монахиње Евдокија (Трипковић) и Ефимија (Радовановић)

p1080384Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин служио је 19. 10. 2016.г. у манастиру Ваведење опело упокојеној у Господу монахињи Ефимији (Радовановић) из манастира Ваведење.

Монахиња Ефимија је рођена 1936. године у селу Велика Добриња. Са осамнаест година је дошла у манастир Сретење. Њен отац Трифун, мајка и три сестре су се посветили монаштву. Мајка Софија и сестра Агапија су сахрањене у манастиру Ваведење, сестра Фотина је сахрањена у манастиру Раваница, а сестра Варвара је монахиња у манастиру Ваведење.

Живела је строго подвижнички. Годину дана се борила са тешком болешћу. Упокојила се 17. октобра око 18 часова.

сестринство манастира

p1080402У манастиру Никоље 19. 10. 2016. године Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин је служио помен упокојеној у Господу монахињи Евдокији (Трипковић) из манастира Никоље.

Монахиња Евдокија (Трипковић) је рођена 30. марта 1937. године у селу Пилица код Бајине Баште.
У манастир одлази 1964. године.
Епископ Василије Костић је 1973. г. уводи у чин расе, а Епископ Стефан је 1994. г. монаши у чин мале схиме.
Готово цео свој монашки живот проводи на послушању у манастирској воденици у Пријевору. Вредно и предано обавља послушање млинара, а успут брине и о стаду оваца, башти, кухињи. По речима сестара, све ради уз молитву и песму.
Упокојила се 18. октобра 2016. године, услед тешке болести коју је достојанствено носила.

монахиња Јелисавета (Драгојловић)