Свети врачи Козма и Дамјан литургијски прослављени у Манастиру Вазнесењу

Празник Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, 1/14. новембра 2018. године, литургијски је прослављен у Манастиру Вазнесењу у Овчарско-кабларској клисури. Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ жички Г. Јустин, коме су саслуживали протосинђел Герман, игуман манастира Раче, протосинђел Сава, секретар Епископа жичког, јеромонах Орсисије, игуман манастира Свете Тројице на Овчару, јереј Синиша Никитовић, парох прилички, као и протођакон Александар Грујовић Литургијско славље анђеоским појањем улепшале су сестре из Манастира Благовештење под Кабларом.

После прочитаног зачала из Јеванђеља Епископ се обратио свештенству, монаштву и верном народу, честитајући прво Крсну славу настојатељу Манастира Вазнесења архимандриту Тимотеју, а потом нас све подсетио и упутио да следимо Христа Распетог и Васкрслог. А следити Њега значи бити кротак и смирен срцем. Из тога произилази још једна врлина која је данас у свету готово заборављена, а то је стрпљење. Ниједно велико дело не бива без стрпљења. Господ нас стрпљиво чека, јер Он жели да се сви људи спасу. Угледајмо се на апостоле и светитеље који су прошли Христов пут, који није нимало лак. Али нам је зато њихов пример доказ да је крај тога пута Истина и Живот. А бити Хришћанин није титула, него живот.

Након Литургије сви су угошћени за славском трпезом.

Свети бесребреници и чудотворци Козмо и Дамјане молите Бога за нас!

Братство манастира