Света Архијерејска Литургија и рукоположење у Светотројичном храму у Краљеву

Данас када Света, Саборна и Апостолска Црква слави и празнује Оданије празника рођења Пресвете Богородице и када славимо Светог свештеномученика Автонома служена је Света Архијерејска Литургија у Храму Свете Тројице у Краљеву. Началствовао је Његово Преосвештенство Епископ жички Г. Јустин Стефановић, а саслуживали су:  секретар ЕУО-а архимандрит Дамјан (Цветковић), Архијерејски заменик Епископа жичког протојереј-ставрофор Љубинко Костић, Архијерејски намесник жички протојереј Саша Ковачевић, протојереј Иван Радовановић, благајник ЕУО-а, протојереј Александар Грујовић, парох атенички, старешина Храма Свете Тројице протонамесник Мирољуб Попадић, протојереј-ставрофор Јован Ђорем, протојереј Миломир Радић, протонамесник Дејан Марковић, јереји Мирослав Андрић и Радован Парезановић, протођакон Милутин Балтић, ђакони Стефан Симић, Стефан Милошевски и Горан Вучковић.

Недеља 15. по Духовима ове године, која је уједно и недеља пред Воздвижење, била је велики празник и радост за литургијску заједницу Цркве Свете Тројице у Краљеву, јер је на овај дан Епископ Јустин рукоположио у чин свештеника нашег дугогодишњег протођакона Милутина Балтића. Ђакон Милутин Балтић је 9 година ђакон при Храму Свете Тројице где је редовно обављао своје ђаконске дужности, радећи и као службеник ЕУО-а Епархије жичке.

У току Свете Литургије, Владика се присутнима обратио пригодном беседом, осврнувши се на Господње речи да свако ко чита Свето писмо треба да се труди да те речи и твори. Истину Цркве и Светога Писма не можемо разумети изван Цркве и Свете Литургије. Владика је нагласио да када примимо Господа у себе ослобађамо се ропства греху и смрти. Честитао је рукоположење свештенику Милутину, пожелевши му да службу врши себи на спасење, а Цркви на радост.

У току Свете Литургије велики број верног народа и деце је узео учешће у Светом Причешћу. Отац Милутин је поделио нафору верном народу, а потом је приређена пригодна трпеза љубави.

Чтец Петар Ђерковић