Историјат часописа

Часопис је покренут на иницијативу Светог Владике Николаја (Велимировића) 1919. године. Под именом Преглед цркве Епархије жичке излазио је све до 1938. године. Тада мења име у Жички благовесник. Има важну улогу у изградњи црквене свети, нарочито преко духовног утицаја који је богомољачки покрет предвођен Владиком Николајем имао у српском народу. Даље објављивање бива прекинуто ратним збивањима 1941. године. Страдалну историју часопис дели са својим народом, па до обнављања долази тек 1997. године, по благослову блаженопочившег Епископа жичког Стефана (1978-2003). Текстови који су објављивани у овом часопису су наставили да остварују службу изградње црквене свести. Посебан допринос су, као уредници часописа, учинили о. Радош Младеновић и др Александар Стојановић. Од 2017. године уредник часописа је о. Александар Р. Јевтић.

Данас часопис са благословом Његовог Преосвештенства Епископа жичког г. Јустина излази четири пута годишње. Текстовима и изгледом настоји остварити мисиолошку улогу коју је Свети Николај Жички поставио као путоказ кроз сва времена.