Епископ Јустин богослужио у Манастиру Каменцу

У недељу Сиропусну, 01. марта 2020. године, када Света Саборна и Апостолска Црква прославља Светог Теодора Тирона, Свету Архијерејску Литургију у Манастиру Каменцу служио је Његово Преосвештенство Епископ жички Господин Јустин, на велику радост и духовно укрепљење житеља наше свете обитељи и верног народа. Саслуживали су: протојереј-ставрофор Радован Стевановић, протојереј Радован Ђорђевић, јереј Младен Стевановић, парох каменачки, и протођакон Александар Грујовић.

Владика се у беседи после читања Јеванђеља обратио игуманији, сестрама и верном народу. Говорио је о посту који од сутрашњег дана, ми, православни хришћани, започињемо. Говорио је о значају, о пуноћи поста и о томе шта он подразумева. Нико не може бити разрешен поста, али се слабима и болнима може ублажити.

Поменуо је и да је уздржавање од хране само један део подвига који нас очекује, да је љубав изнад свега и да сви треба да се трудимо да се и у посту и ван њега држимо основних Господњих начела и да трпљењем Христа ради, спасавамо душе своје. Данашње Јеванђеље нас учи да ако постимо, не треба то да објављујемо и себе показујемо пред светом како постимо, већ да се смиравамо, молимо и уз молитву се затварамо у клет душе своје и богоугодно изнесемо овај часни пост до конца.

Нека нас Господ укрепи и оснажи да уз молитве нашег духовног оца, Епископа Јустина, тако и буде.

Сестринство манастира