Ђаци ОШ „Вук Караџић“ из Рибнице на Литургији и молебану

DSC00363

На празник Светог свештеномученика Евтихија, 6. септембра 2015. године, у храму Светог Василија Острошког у Кованлуку служена је света Литургија и молебан за благословени почетак нове школске године.

Литургију је служио старешина храма, свештеник Иван Радовановић, који је заблагодарио наставницима верске наставе који су своје ученике довели на службу Божију. Евхаристијском сабрању присуствовало је педесет ђака основне школе “Вук Караџић” из Рибнице. Сви ђаци су приступили светој тајни Причешћа предвођени својим наставницима верске наставе, Марком Јоргићем и Стеваном Минићем.

Дружење ђака и њихових наставника наставило се и после литургијског сабрања у порти цркве, где је свештеник Иван Радовановић приредио послужење за ученике и верни народ.

вероучитељ Марко Јоргић