Часопис “Жички благовесник“ доступан и у електронском формату

Узимајући у обзир савремене мисиолошке потребе Цркве, као и интересовање људи са разних страна за садржај часописа “Жичког благовесника“, са радошћу обавештавамо читалачку јавност да су бројеви објављивани у периоду 2017-2021. доступни у електронском формату на сајту Епархије жичке (ОВДЕ). Бројеви из текуће године ће све до њеног истека бити доступни само у штампаном формату, а потом и у електронском. Овим желимо очувати културу читања штампане речи, али и бити доступни за потребе савременог доба. Благодарећи благослову Епископа жичког Г. Јустина и подршци ЕУО-а Епархије жичке, часопис је присутан широм наше Епархије, а интересовање и учествовање аутора из клира и мирског реда како са територије Епархије, тако и ван ње, охрабрује нас да уз помоћ Божију сваки наредни број буде садржајнији.

Посебно се радујемо што ће наредни број који излази почетком октобра бити посвећен 30 година Архијерејске службе Епископа жичког Г. Јустина, а целокупан богати садржај испуниће његове беседе, јавна обраћања поводом важних догађаја, као и речи угледних савременика о Епископу. Ту је и интервју у коме је Уредништво часописа имало част да са Епископом поразговара о његовој служби Цркви од искушеничких дана у Манастиру Црној Реци, па све до планова за деловање у времену које долази. Садржај часописа се временски датира у протеклих тридесет година, те тако уз пропратне фотографије, постаје једно сведочанство о ревносној и посвећеној служби Архијереја у времену прожетом различитим и многобројним изазовима за нашу Цркву.

Протонамесник Александар Р. Јевтић,

уредник часописа