Архијерејска Литургија и рукоположење у Ариљу

У првој суботи у Апостолском посту на дан светог апостола Јерме и светог мученика Ермија Његово Преосвештенство Епископ Жички Господин Јустин служио је свету архијерејску Литургију у цркви светог Ахилија у Ариљу уз саслуживање архимандрита Тимотеја игумана вазнесењског, протојереја ставрофора Дмитра Луковића архијерејског намесника пожешко-ариљског, протојереја Мирчете Крупниковића, протојереја Драгољуба Шишовића пароха каменичког, јереја Војка Михајловића пароха брековачког, јереја Мирка Крупниковића, протојереја Ивана Пауновића старешине цркве светог Вазнесења Господњег у Чачку и протојереја Драгана Стевића, старешине ариљске цркве.

На литургијском сабрању у коме је учествовало велико мноштво верника епископ је у ђаконски чин рукоположио дипломираног теолога и вероучитеља са Љубића господина Милана Шишовића.

И поред тога што је први дан распуста за основце, неколицина деце која певају у дечјем црквеном хору такође је уз одличну десну ариљску певницу улепшала својим гласовима ово литургијско сабрање.

Након прочитаног јеванђелског одељка владика је поучио сабрани народ.

текст: Младен Миливојевић, ђакон и катихета ариљски

фотографије: ипођакон Немања Спаловић, историчар