Дана 28. априла 2025. када наша Црква прославља Свете апостоле Аристарха, Пуда и Трофима, у новоизграђеном храму Светог великомученика Прокопија у Баљевцу извршена је исповест свештенства, одслужена Света Литургија и одржан братски састанак.
Свету Тајну Исповести обавио је Архијерејски намесник трнавски протојереј Мирослав Петров. Након исповести, Светом Литургијом началствовао је парох павлички протојереј Радован Радосављевић коме су саслуживали парох бељачки јереј Предраг Радојевић и парох градачки јереј Радомир Митровић уз саслуживање ђакона рашког Радоша Батаковића. За певницом су били Архијерејски намесник студенички и парох први рашки протојереј Данило Петровић, парох студенички протонамесник Александар Бојовић и парох трнавски протонамесник Иван Ћурчић.
На братском састанку, присутнима се обратио Архијерејски намесник студенички и парох први рашки протојереј Данило Петровић који је понаособ изложио активности сваког свештеника студеничког намесништва похваљујући рад, труд и залагање на повереним им парохијама.
На крају, трпезу љубави припремио је јереј Немања Тимотијевић на којој се обратио речима захвалности што је имао част да ове године буде домаћин сабрања.
Ђакон Радош Батаковић



