У петак, 19. априла 2024. Његово Преосвештенство Епископ жички Г. Јустин учествовао је у богослужењу другог бденија пете седмице Великог поста, када се Света Црква усрдно моли Пресветој Богородици речима Акатиста који јој је посвећен као помоћници људског рода и оној која моли Сина свога да спасе људски род. Овим богослужењем свештенство и верни народ се укрепљују силом Божијом како би ток поста у миру провели дочекујући радосно празник Васкрсења Христовог.