Велики Петак у Белановици

DSC_5299Светом Васкрсењу Христовом, у храму Покрова Пресвете Богородице у Белановици, претходила су богослужења Страсне седмице.

На Велики четвртак се укупио верни народ  да у молитви усличи Апостолима који су са својим Учитељем провели ноћ у Гетсиманском врту, слушајући страсних дванаест јеванђеља.

На Велики петак је, у црквеним просторијама, за све вернике  било организовано да заједнички офарбамо васкршња  јаја. Деца су то доживела као посебну радост. Након тог су се, и одрасли и деца, сабрали за трпезом љубави коју су припремиле вредне домаћице.

Поподне је служена Вечерња служба са чином изношења Плаштанице, којој су се верници побожно поклонили и целивали изображено Тело Господа нашега Исуса Христа.

Љиљана Видаковић