Велики Четвртак у Старом храму у Краљеву

DSC_0016На дан када је сам Господ установио Свету Тајну Причешћа, Његово Преосвештенство Епископ жички Господин Јустин служио је 2017. године Литургију Светог Василија Великог у Старом храму у Краљеву,  уз саслужење Архијерејског намесника жичког протојереја-ставрофора Ненада Илића и свештенства овог храма.

Евхаристијска радост је употпуњена причешћем великог броја верника, а нарочито малишана из оближње ОШ “Светозар Марковић“. У надахнутој јеванђелској беседи Епископ жички се нарочито обратио деци истичући важност и радост причешћивања. Господ  је у овој Светој Тајни дао нама небеску храну, дао је Своје Тело и Своју Крв да се њима причешћујемо да бисмо имали живот вечни.

Налазимо се у данима које проводимо  у светој тузи, јер су посвећени Христовим страдањима. Нека би дао Предобри Бог да радосно дочекамо Васкрс и да нашој радости не буде краја.

Васкрсење Христово је радост над радостима, вечна радост која никад не престаје.

ђакон Милутин Балтић