Упокојила се мати Меланија

Дана 14/1. маја 2015. године када наша Света Православна Црква празнује Св. пророка Јеремију, уснула је у Господу мати Меланија, сестра манастира Клисура.

Мати Меланија рођена је 23. 10. 1931. год. у Дедевцима у побожној српској породици. Удала се и са својим супругом живела у Бања Луци где је изродила шесторо деце. Крајем 1969. год. са мужем и децом долази да живи у Чачак. Заједно са својом побожном мајком активно учествује у црквеном животу где је свим срцем заволела пут Господњи.

После смрти свога мужа 1989. год одлази као искушеница у манастир Св. Тројице где је била врло кратко. Из Св. Тројица одлази у манастир Жичу где је међу монахињама имала две ћерке, мајку и сестру.

Замонашена је у манастиру Жича и ту провела десет година. По благослову владике Стефана премештена је у манастир Клисуру са мати Евгенијом, где је остала и са љубављу се Богу молила до краја свог овоземаљског живота.

Сахрањена је 15. маја 2015. године на монашком гробљу манастира Клисура.