Угашен пожар у близини Студенице

У понедељак 31. августа ватрогасне екипе почеле су да напуштају околину Студенице. Пожар је угашен, тако да ће на терену остати само дежурне екипе које ће пратити ситуацију у наредним данима. Ови храбри људи из Крушевца имали су лепе тренутке у Манастиру Студеници. Братију  Манастира упознали су у јесен 2011. године када су заједнички са њима гасили пожар у околним селима. Ових дана су се опет виђали на општу радост. Ватрогасац Дејан Васиљковић из Крушевца крстио се у Манастиру пред одлазак. Крштење је извршио свештеник Александар Бојовић а кум је био ватрогасац Братислав Јовановић, свима знан као Бата.

У манастирском конаку су ручали са игуманом и братијом. За то време су се фотографисали заједно са лекарском екипом за ванредне ситуације из Београда. Растали су се уз жеље да се скорије виде али неким лепшим поводом.

Преузето: Манастир Студеница