У Сирчи прослављено Бадње вече

fotografija0073У петак 6. јануара 2017. године, у Цркви Светог пророка Илије у селу Сирча, прослављено је Бадње вече –  навечерје празника Рођења Христовог. Након вечерње службе, парохијски свештеник протојереј Драган Јовић је са мноштвом народа освештао бадње дрво, које је потом упаљено у порти храма.

Вечерњој служби и паљењу бадњака присуствовао је велики број деце, која су се заједно са својим родитељима упркос хладном времену одлучила да на овај празник дођу у храм. Најмлађи од њих су заједно са својим вероучитељем певали божићну песму Светог Николаја Жичког ,, Божић, Божић благи дан“, коју су научили на часовима Верске наставе. Након што су отпевали песмицу, деца су похваљена од стране родитеља и свештеника што су увеличали прославу Бадње вечери у Сирчи. Добили су и послужење у знак благодарности. Вече је протекло у радости наступајућег празника.

Вероучитељ Филип Зеленовић