У манастиру Моравци служена Света Архијерејска Литургија

DSCN9405На почетку Богородичиног поста, 14. августа 2016. године, када наша Света Црква слави Изношење Часног Крста и Свете мученике Макавеје, Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у Светоархангелској обитељи манастира Моравци. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник таковски протојереј-ставрофор Аранђел Даниловић, Архијерејски намесник качерски протојереј Светолик Марковић, парох моравачки јереј Миодраг Марковић, настојатељ манастира Моравци јеромонах Јефрем Шекарић и протођакон Александар Грујовић уз учешће монаштва и верног народа.

Епископ је у беседи благословио почетак поста, нагласивши његову важност за наше духовно узрастање. Пресвета Богородица, сила Часног Животворног Крста и Свети мученици Макавеји нека буду молитвени заступници свима који се кроз посни подвиг смирења припремају за сједињење са Христом, пожелео је Владика.

Након евхаристијског сабрања уследила је трпеза љубави, коју је, са народом, спремило манастирско братство.

Братство манастира Моравци