У Манастиру Моравци прослављен спомен Преподобног Јефрема Сирина

0-02-05-7f64d59a980b61884683bb8726310e364bd451b016022230b81d39b85ec67c1b_fullУ петак 10. фебруара 2017. године, када наша Црква прославља Преподобне оце сиријске Јефрема и Исака, настојатељ манастира Моравци јеромонах Јефрем прославио је свој имендан. Евхаристијско сабрање је предводио Његово Преосвештенство Епископ брегалнички и Мјестобљуститељ битољски г. Марко, уз саслужење свештенства и ђаконства жичке и ваљевске епархије, учешће монаштва из Охридске Архиепископије и верног народа.

Беседом на Светој Литургији, Владика Марко је честитао имендан оцу Јефрему, поздравио све који су узели учешћа у литургијском сабрању и изразио велику радост што, након неколико година, поново служи у Светоархангелској обитељи у Моравцима. Такође, нагласио је важност Свете Евхаристије као догађаја који превазилази категорије простора и времена, показује идентитет Цркве као Тела Христовог и пројављује долазеће Царство у историји.

Након Свете Литургије уследила је трпеза љубави, коју је припремило манастирско братство.

Братство Манастира Моравци