Турнир у туцању васкршњим јајима при Храму Светих Јоакима и Ане у Прељини

У васкршњој радости, Храм Светих Јоакима и Ане у Прељини је и ове године у договору са дечијим вртићем “Бубамара“ трећега дана Васкрса традиционално организовао турнир у туцању васкршњим јајима. Парох прељински Никола Вучетић је пре свега деци упутио речи  поуке, а најпре се позвао на речи Христове: “Пустите децу к мени и не браните им, јер је таквих Царство Небеско“. Ђакон Јован Тимотијевић је деци поделио јаја, а испред храма је уследило такмичење у коме је учествовало много деце,  која су са радошћу на крају добила и поклончиће у знак захвалности.

Отац Никола се захвалио деци и њиховим васпитачицама што су дошли да испуне радошћу храм Божији и пожелео им пуно здравља и радости од Васкрслога Господа, са жељом да се у радости и убудуће сусрећемо.

Студент теологије Стефан Симић