Традиционална прослава Ивањдана у Гривској код Ариља

Иако је сезона малина у ариљском крају у пуном јеку, ипак се у Гривској и у Ариљу нашло народа Божјег којима је прече небеско царство него земаљско и који су главе своје „приклонили Богу а не телу и крви“. У селу Гривска на месту званом Црквина, где је по предању некада била црква посвећена Рођењу Светог Јована Претече, окупило се мноштво народа да са својим свештеником протојерејем Драганом Стевићем и ђаконом ариљске цркве Младеном Миливојевићем литургијски обележи овај празник.

Отац Драган Стевић је присутном народу, мноштву деце и домаћинима славе Милисаву Драговићу и Слободану Милошевићу, који су припремили пригодну братску трпезу, пожелео све најбоље од Господа, као и следећем домаћину Васу Каљевићу.

Овакви догађаји буде наду да, упркос општој небризи, српско село ипак има будућност.

вероучитељ Ненад Стефановић