Теодорова субота у Заблаћу

У Теодорову суботу  Епископ жички г. Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Светог Архангела Гаврила у Заблаћу. На Светој Литургији саслуживали су: архимандрит Дамјан (Цветковић) секретар ЕУО, протојереј мр Небојша Дабић Архијерејски намесник трнавски, протојереј Милољуб Мирковић старешина храма, јереј Милош Станисављевић и ђакон Александар Грујовић. Благољепију богослужења допринели су: Станимир Мирковић, дипл. теолози Бранислав Керечки  и Немања Ивковић. На молитвени позив Епископа, велики број верника приступио је божанском Причешћу.

У литургијској омилији Епископ је беседио говорећи верницима не само о празнику Св. Теодора Тирона, већ и о свакодневним проблемима. Подсетио је да ми хришћани нема чега да се плашимо, јер је наш Господ поразио све наше непријатеље, па и саму смрт.

После Свете Литургије сабрање је настављено трпезом љубави захваљујући труду и љубави многих благочестивих хришћанки на челу са својом протиницом.

дипл.  теолог Станимир Мирковић