Света Литургија у Санкт-Петербушкој Митрополији

Делегација Епархије жичке на сабрању у храму Светог Серафима Вирицког при Гостинском двору у Санкт Петербургу.

IMG_20151227_054630На празник Материца, 27. децембра 2015. године, са благословом Митрополита Санкт-Петербуршког Г. Г.Варсануфија, у храму Преподобног Серафима Вирицког при Гостином двору у Санкт Петербургу, Светом Литургијом је началствовао архимандрит Дамјам (Цветковић) уз саслужење протосинђела Саве (Илића), јереја Милорада Козодера, јереја Влада Капларевића и нашег домаћина протојереја Артемија Наумова. Појао је хор Светог Јована Дамаскина којим руководи гђа Ирина Болдишева.

Као велики пријатељи Србије и СПЦ, хористи су по завршетку литургијског сабрања отпевали неколико песама на српском језику чиме су нам још једном посведочили љубав коју пројављују према нашем народу и нашој Цркви. Благодарни Господу на овом сабрању и благослову, у великој радости вратили смо се Икони Одигитрије чија изложба траје до 29. децембра.

презвитер Владе Г. Капларевић