Света Литургија у болничком параклису у Краљеву

20160527_085125У Недељу Самарјанке служена је Света Литургија у болничком параклису у Краљеву. Литургију је служио старешина параклиса протојереј-ставрофор Мирослав Јаковљевић уз присуство верног народа. Међу њима су били лекари, медицинске сестре, болесни и други. Последујући хришћанима првих векова,  после Свете Литургије сабрани се заједно послужују од скромног послужења које припремају .

Захваљујући  благослову  нашег Епископа Јустина и великом залагању докторке Татјане Илић, ово молитвено место у Интернистичком блоку краљевачке болнице постепено добија своје право место и значај.

Свету Литургију служе по распореду сви краљевачки, матарушки, жички и кованлучки пароси уз појање наших верника.

протојереј – ставрофор Мирослав Јаковљевић