Света Литургија на Рудну

У суботу 13. маја 2017. године одслужена је Света Литургија у цркви Свете Тројице у месту Рудно на Голији. Рудно се налази на око 1000 м надморске висине и једно је од ретких села у околини које је и даље настањено и живо.
Светотројична црква је једна од три које, поред цркве нашег манастира, припадају градачкој парохији. Подигнута је у скорије време добротворством једног мештанина, док су остале две изграђене доста раније, пре неколико векова и под заштитом су Завода за заштиту споменика културе из Краљева.
Након Литургије и дружења испред цркве прекинутог кишом, посетили смо наше пријатеље породицу Шеклер, власнике етно-туристичког комплекса “Домаћинство Шеклер”, који су по свом гостољубљу, домаћој кухињи и усрдности, познати у целој Србији.
Ово је била прва и надамо се не једина Литургија која се служила у црквицама на Рудну мимо храмовних слава и утврђених сабора.

Извор: manastirgradac.rs