Света Архијерејска Литургија у Бресници

DSC_7692У недељу Антипасхе – Томину, када Света Црква прославља и Светог Апостола и Јеванђелисту Марка, у Бресници је прослављено сто десет година од освећења Храма и сто седамдесет година од оснивања школе. Тим поводом Његово Преосвештенство Епископ жички г. Јустин благоизволео је доћи у канонску посету парохији Бресничкој. У порти храма Светог Апостола Марка, Епископа су дочекали Архијерејски намесник љубићки јереј Никола Вучетић и парох бреснички јереј Радица Чанић. Епископу су поред наведених саслуживали и протојереј Милорад Величковић парох Мојсињски и протојереј Мирослав Јанковић парох катршки. Након уласка у Храм уследило је мало освећење истог и рукопроизведство у чин чтеца студента теологије Стефана Симића. У богослужењу су поред многобројног народа учествовали и министар Велимир Илић, градоначелник Војислав Илић и велики добротвор Храма Миле Марић из Канаде. У пастирском слову након прочитаног Јеванђеља Епископ је поучио народ говорећи треба да се боримо да превазиђемо све земаљске слабости и да будемо грађани Царства Небеског. Такође нас је подсетио да читајући разумемо и слушамо Свето Јеванђеље како би разумели цео Спаситељев домострој спасења. Указао је на неверовање Томино као поучан пример који нас уупућује у тајну боговиђења. Након пререзаног славског колача и подељених грамата уследила је трпеза љубави и свечана академија у част поменутог јубилеја. Парох бреснички се у похвалном слову захвалио Његовом Преосвештенству на посети изразивши радост у име целе парохије.

студент теологије Стефан Симић