Света Архијерејска Литургија и рукоположење у Храму Светог Саве у Краљеву

P1070819Једанаесте седмице по Педесетници, када прослављамо Светог Агатоника и Светог свештеномученика Горазда Чешког, у храму Светог Саве у Краљеву, ипођакон Бранко Росић је рукоположен у чин ђакона. Као и свакога пута када је рукоположење за службу у Цркви, и сада је све било испуњено радошћу. Према речима Светих Отаца, рукоположење је стално, изнова и изнова, рађање и обнављање Цркве Божије. Отуда та радост коју смо сви осећали када смо на Владикине речи „Аксиос“ и „Достојан“ могли да ускликујемо и да потврдно одговоримо  „Достојан“.

У таквој атмосфери радости и славља, наш Владика је надахнуто беседио подсећајући наш народ и све нас присутне да недеља није превасходно нерадни дан, већ да је она превасходно дан када литургијски служимо нашем Господу који је све учинио да би нам даровао спасење и Царство Божије. У том смислу, то је позив нашим људима да почну да више учествују у молитвеном животу Цркве и ми се надамо да ће те речи и молитве Владике Јустина уродити плодом и да ће наш народ још ревносније постати охристовљен народ. Нама који у име Владике служимо и представљамо Цркву преостаје да покушавамо да пронађемо начина како да заиста постанемо „Светлост света“ која ће људе приводити Христу.

ђакон Стефан Милошевски