Свечани дочек моштију Св. Козме и Дамјана у Ужицу

IMG_1252 (Medium)prvaБлагословом надлежног Епископа жичког г. Јустина, а поводом 170 година Саборног храма Светог великомученика Георгија, мошти Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, данас су свечано дочекане у Ужицу. Дочеку је присуствовало ужичко свештенство, представници градских власти и мноштво верног народа.

У свечаној Литији мошти су, након дочека на градком Тргу, прнете у Саборни храм Светог великомученика Георгија где ће остати од 1. до 7. новембра. У том периоду црква ће бити отворена 24 часа дневно како би сви могли да се поклоне и целивају мошти ових Светитеља. Током боравка моштију Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана у храму Светог великомученика Георгија, сваког дана биће служене Литургије, акатисти, молебани и Свете тајне Јелеосвећења.